Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 

Najnowsze aktualności

WYCIECZKA ROWEROWA

Powiększ zdjęcie

W ramach akcji „Bezpieczny uczeń” 19 czerwca odbyła się wycieczka rowerowa, której celem było promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz kształtowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Przed rozpoczęciem wycieczki przypomniano uczniom podstawowe  przepisy ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznej jazdy na rowerze. Uczestnicy byli wyposażeni w kamizelki odblaskowe i kaski ochronne, co podkreślało  znaczenie dbałości o  własne bezpieczeństwo. Wycieczka przebiegał w miłej, radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że przyczyniła się  do zwiększenia świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

20 czerwca 2026
Samorząd Uczniowski
Czytaj więcej o: WYCIECZKA ROWEROWA

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

Powiększ zdjęcie

Dnia 2 czerwca 2026 roku w naszej szkole podsumowano konkurs plastyczny pod nazwą „Plastyczna Interpretacja Twórczości ks. Jana Twardowskiego”. Konkurs przeprowadzono w kategorii klas 4-7.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Anna Zawistowska – kl. 7; Nina Borowa- kl.7;  Szymon Sienicki- kl.4;

Bartosz Zienkiewicz- kl.7.

II miejsce – Alicja Topczewska- kl.4; Bartosz Zyśk – kl.5 ; Krzysztof Sokołowski- kl. 7.

III miejsce – Blanka Kruk- kl.4 ; Oliwier Koziara- kl.7; Paweł Zyśk -kl.7.

Prace były przygotowane pod kierunkiem Pani E. Maliszewskiej i Pani D. Osiadacz. Uczestnicy mieli za zadanie zinterpretować w formie plastycznej wybrany wiersz ks. Jana

Twardowskiego, przedstawić piękno przyrody ukazane w tekście. W dniu 17 czerwca 2026 roku Pani Dyrektor Justyna Brzozowska wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za piękne prace!

20 czerwca 2026
Elżbieta Maliszewska
Czytaj więcej o: SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

WARTO MIEĆ PASJĘ

Powiększ zdjęcie

12 czerwca w naszej szkole odbyło się inspirujące spotkanie społeczności szkolnej z Radosławem Socikiem trenerem kick boxingu. Wizyta gościa miała na celu integrację z młodzieżą, motywowanie uczniów do rozwoju osobistego oraz poszerzanie ich horyzontów. Piątkowe spotkanie  miało wyjątkowy charakter, ponieważ wielu chłopców uczęszczających do naszej szkoły doskonale zna go z codziennych, wymagających treningów K1 Bankai Gym. Wizyta była świetną okazją, aby podsumować dotychczasową współpracę i pokazać całej społeczności szkolnej, jak wielką wartością w życiu młodego człowieka jest sport.

???? Coś więcej niż sportowa technika. Podczas spotkania mocno wybrzmiało to, co uczniowie-zawodnicy wiedzą już z sali treningowej. Trener Radosław Socik przekazuje im nie tylko praktyczną wiedzę, technikę i sportowe rzemiosło. Jego misją jest kształtowanie silnych charakterów. Codziennie uczy młodych ludzi jak skutecznie dążyć do wyznaczonych celów i nie rezygnować z marzeń, jak radzić sobie z porażkami, wyciągać z nich wnioski i nigdy się nie poddawać. Młodzi ludzie uczą się czym jest prawdziwa dyscyplina, szacunek do rywala oraz systematyczna praca nad sobą.

???? Autorytet i bardzo dobry wpływ. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice zgodnie podkreślają, że trener ma na chłopców ogromny i bardzo dobry wpływ. Sportowa pasja połączona z odpowiednim podejściem pedagogicznym sprawia, że młodzi sportowcy stają się bardziej zorganizowani, pewni siebie i odpowiedzialni.

Dziękujemy trenerowi za tę wizytę, motywujące słowa i serce wkładane w rozwój młodego pokolenia. Do zobaczenia na kolejnych treningach!

17 czerwca 2026
Milena Sienicka
Czytaj więcej o: WARTO MIEĆ PASJĘ

Gminno – Dekanalny Konkurs „Każdy inny - wszyscy równi”

Powiększ zdjęcie

Dnia 9 czerwca 2026 r.w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie,  odbyła się uroczysta gala podsumowująca wyniki Gminno – Dekanalnego Konkursu Profilaktycznego „ Każdy inny – wszyscy równi”.

Celem konkursu było uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby innych, żyjących w naszym lokalnym środowisku ( osoby z niepełnosprawnościami, nieporadne życiowo, ale także wykluczone społecznie poprzez różne uzależnienia, zaniedbanie środowiskowe, niedostosowanie społeczne). Konkurs podzielony był na 3 kategorie wiekowe. Klasy I – III – praca plastyczna „ Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom”. W tej kategorii wyróżnienie otrzymał Wiktor Samsel z kl. II . Opiekun p. Zofia Koziara.

W kategorii klas IV – VI – praca literacka – wiersz „ Wybieram życie wolne od używek”. Nasza uczennica z kl. IV zdobyła II miejsce, a uczennica kl. VI – wyróżnienie. Opiekunami były panie Dorota Padewska i Jolanta Adamska.

Gratulujemy!

11 czerwca 2026
Dorota Padewska
Czytaj więcej o: Gminno – Dekanalny Konkurs „Każdy inny - wszyscy równi”

WYCIECZKA NA SUWALSZCZYZNĘ

Powiększ zdjęcie

1 czerwca uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę. Kierunek jaki przyjęliśmy to Suwalszczyzna. Pierwszym punktem było Bezkrwawe Safari w Zatykach u podnóża Tatarskiej Góry. Podczas przejażdżek terenowymi pojazdami uczniowie mogli  z bliska obserwować dzikie zwierzęta w naturalnym środowisku: m.in. daniele, jelenie europejskie, jaki, kucyki, muflony, koniki itp. Mogliśmy to też spotkać kolorowe ptactwo. Kolejnym punktem wycieczki były Suwałki, gdzie odbył się spacer z przewodnikiem po mieście Marii Konopnickiej „Szlakiem Krasnoludków”. Na zakończenie wycieczki odbył się rejs Doliną Rospudy. Po zakupieniu pamiątek  pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Oczywiście nie zabrakło przerwy na posiłek w resteuracji Mc Donald`s. 

Opiekę nad uczestnikami sprawowaly panie: Izabela Kaczyńska, Ewa Banaszek, Dorota Padewska, Anna Stefańczuk, Anna Małecka

2 czerwca 2026
Anna Małecka
Czytaj więcej o: WYCIECZKA NA SUWALSZCZYZNĘ

DZIEŃ MAMY I TATY

Powiększ zdjęcie

29 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie odbyła się wyjątkowa akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. W organizację uroczystości zaangażowała się cała społeczność szkolna – przygotowana pod kierunkiem Jolanty Adamskiej i Elżbiety Maliszewskiej. Podczas występów artystycznych uczniowie prezentowali przed zgromadzonymi rodzicami swoje talenty, śpiewając piosenki, recytując wiersze oraz odgrywając humorystyczne skecze. Nie zabrakło wzruszających chwil, uśmiechu i serdecznej atmosfery. Występy były wyrazem wdzięczności i miłości dla rodziców za ich codzienny trud, opiekę i wsparcie.

Dziękujemy wszystkim, za miły odbiór i świętowanie tej pięknej uroczystości.

28 maja 2026
Jolanta Adamska
Czytaj więcej o: DZIEŃ MAMY I TATY

DZIEŃ SUKIENKI I KOSZULI

Powiększ zdjęcie

22 maja w naszej szkole odbył się Dzień Koszuli i Sukienki. Uczniowie oraz nauczyciele przyszli ubrani w  koszule i kolorowe sukienki. W szkole panowała miła i wyjątkowa atmosfera. Wszyscy chętnie wzięli udział w akcji i świetnie się bawili. Dzień ten był okazją do wspólnej integracji oraz urozmaicenia szkolnej codzienności.

24 maja 2026
Samorząd Uczniowski
Czytaj więcej o: DZIEŃ SUKIENKI I KOSZULI

ZARZĄDZENIE NR 60/2026 BURMISTRZA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

ZARZĄDZENIE NR 60/2026 BURMISTRZA GMINY MAŁKINIA GÓRNA z dnia 11 maja 2026 r. w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Małkinia Górna w okresie przerwy wakacyjnej w roku szkolnym 2025/2026

12 maja 2026
Justyna Brzozowska
Czytaj więcej o: ZARZĄDZENIE NR 60/2026 BURMISTRZA GMINY MAŁKINIA GÓRNA