Rok szkolny 2019/2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

REKRUTACJA 2020/2021

Terminy i kryteria rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego i uczniów do klasy pierwszej szkoły podstawowej. 

25 stycznia 2020
Czytaj więcej o: REKRUTACJA 2020/2021

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK PODCZAS FERII ZIMOWYCH

W tym roku ferie w województwie mazowieckim rozpoczynają się 10 lutego i potrwają do 23 lutego 2020 roku. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy oraz osób przebywających w tym okresie na jej terenie Urząd Gminy wspólnie z miejscowymi służbami i jednostkami organizacyjnymi podjął działania, aby okres ferii zimowych był czasem spokoju, relaksu i wypoczynku.

24 stycznia 2020
Czytaj więcej o: BEZPIECZNY WYPOCZYNEK PODCZAS FERII ZIMOWYCH

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Przejdź do - DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

     Dla każdego dziecka ważną rolę w jego życiu odgrywają babcia i dziadek. To oni kochają najmocniej swoje wnuki. Opiekują się maluchami, gdy rodzice pracują. Dziadkowie przekazują młodemu pokoleniu najlepsze wartości, uczą, wychowują i kochają. 

21 stycznia odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie wszystkich  uczniów  Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie.  

  Wszystkie wiersze, skecze, tańce i piosenki dedykowali uczniowie kochanym babciom i dziadkom.

22 stycznia 2020
Ewa Banaszek
Czytaj więcej o: DZIEŃ BABCI I DZIADKA

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA ...

Przejdź do - HEJ KOLĘDA, KOLĘDA ...

,,Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask’’

Nasza szkoła chcąc jak najdłużej pozostać w klimacie Świat Bożego Narodzenia  10 stycznia wzięła udział we wspólnym kolędowaniu ulicami Broku wraz z uczniami ze szkoły w Broku. Kolędowanie to jedna z najstarszych i najpiękniejszych polskich tradycji. Przynosi wszystkim kolędnikom zawsze szczególną bliskość i radość ze spotkania z drugim człowiekiem. Wspólnie śpiewaliśmy polskie kolędy i pastorałki. Piękne kolorowe stroje uczestników orszaku  i żywe zwierzęta dopełniały całości.

19 stycznia 2020
Zofia Koziara

UDZIAŁ W AKCJI MEN " RAZEM NA ŚWIĘTA"

Przejdź do -  UDZIAŁ W AKCJI MEN " RAZEM NA ŚWIĘTA"

    Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i najbogatszych w tradycje świąt. Dbając o te piękne zwyczaje, w naszej szkole od początku grudnia podjęto wiele działań w ramach akcji MEN "Razem na święta" , których celem było kultywowanie tradycji i rozwijanie kreatywności uczniów

17 grudnia 2019
Anna Małecka
Czytaj więcej o: UDZIAŁ W AKCJI MEN " RAZEM NA ŚWIĘTA"

KONKURS NA KARTĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Przejdź do - KONKURS NA KARTĘ BOŻONARODZENIOWĄ

   W grudniu, w naszej szkole został ogłoszony konkurs na  kartę  okolicznościową,  prezentującą zwyczaje, tradycje oraz symbole związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Celem konkursu było wywołanie radosnego nastroju spowodowanego zbliżającymi się świętami oraz pogłębianie wiedzy uczestników na temat symboliki i tradycji bożonarodzeniowej.Opiekunami konkursu były: pani Alicja  Kruszewska i pani Danuta Osiadacz.

17 grudnia 2019
Danuta Osiadacz
Czytaj więcej o: KONKURS NA KARTĘ BOŻONARODZENIOWĄ

CUD BETLEJEMSKIEJ NOCY - JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

Przejdź do - CUD BETLEJEMSKIEJ NOCY - JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

   Tradycyjnie  w naszej szkole przed Bożym Narodzeniem odbywają się Jasełka. W tym roku przygotowały je uczniowie z  klas I- V pod kierunkiem pani Anny Małeckiej i pani Danuty Osiadacz. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci i aniołów, przeplatane  kolędami i pastorałkami wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt. Scenografia nadała również temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Pani dyrektor Justyna Brzozowska złożyła wszystkim dzieciom, rodzicom i zaproszonym gościom najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie głos zabrała  Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek, dołączając do życzeń paczki dla dzieci od Mikołaja. Po modlitwie, którą poprowadził ks. prałat Jarosław Hrynaszkiewicz, wszyscy dzielili się opłatkiem i udali się na wspólną Wigilię.

16 grudnia 2019
Danuta Osiadacz

SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Przejdź do - SPOTKANIE Z HISTORIĄ

W dniu 12 grudnia w naszej szkole gościła grupa REKONSTRUKTO z pokazem historycznym pod tytułem: ,, Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka”. Uczniom zaprezentowano przegląd ekwipunku i uzbrojenia, pokaz fechtunku, przykłady dawnego prawa i narzędzia służące do jego egzekwowania. Każdy uczestnik mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami i strojami szlachty. Ten punkt występu cieszył się wielkim zainteresowaniem.

12 grudnia 2019
Ewa Banaszek